Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
«Середній відсоток фінансування центрів первинної медико-санітарної допомоги - 31 %. Не на словах, а на ділі ми перевертаємо піраміду у бік первинної допомоги, первинного контакту між пацієнтами та медпрацівниками. До реформи цей показник сягав від 5 до 7 відсотків.»
Пріоритет - первинна допомога. В області із 2010 року створили чимало амбулаторій сімейної медицини. Там із населенням працюють сімейні лікарі, які в першу чергу мають попередити хворобу.
На Полтавщину із робочим візитом приїхав віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. Метою візиту посадовця було ознайомлення з економікою та соціальною сферою області. На Полтавщині продовжують втілювати у життя соціальні ініціативи Президента Віктора Януковича. Серед них - реформа медичної галузі.
Щодо економіки регіону, тут прогрес відчутний у гірничодобувній, хімічній, харчовій та легкій промисловості. Щоправда, деякі галузі переживають спад через торговельну війну із сусідньою Росією. Також віце-прем’єр-міністр доручив розібратися із негараздами у земельній сфері, а також питаннями соціального характеру, приміром, насильством у сім’ї. Окрім цього, Грищенко зупинився на проблемі з заборгованістю по зарплаті. Загалом, говорить він, у регіоні ситуація стабільна, але чимало коштів завинили працівникам активні підприємства державної власності.
- 3 просмотра
